SKI AREÁL SK VĚŽNÁ
mimo provoz
Zobrazit na:

Česká nebo zahraniční lyžařská střediska?

Teplota venku klesá. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. Jsou ale zahraniční střediska opravdu o tolik lepší?

Malý svah, mizerný vleky, samostatné jízdné na každý z nich - ještě před pár lety u nás realita. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice jsou opravdu vidět. Jízdné bylo sjezdnoceno, postavena byla spousta nových lanovek a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Bufet sice na většině míst najdete, ale musíte počítat s tím, že nic kromě hranolků s kečeupem nebo oschlého sendviče zde nekoupíte. Když už se rozhodnete něco si v bufetu dát, musíte počítat s tím, že budete mrznout venku.

Česká střediska se zlepšují, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Češi toto řeší po svém - plechovkami piv, kterých obvykle vozí velké zásoby. Nepříjemná může být také dlouhá cesta.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, pokud však máte omezený rozpočet, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Francouzská střediska mají výrazně levnější skipasy i ubytování. Vaše peněženka ale pocítí vyšší náklady na dopravu. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 5.10.
zataženo
15°C
8°C
Pátek
6.10.2023
pěkně
16°C
10°C
Sobota
7.10.2023
zataženo
18°C
15°C
Neděle
8.10.2023
zataženo
12°C
5°C