SKI AREÁL SK VĚŽNÁ
mimo provoz
Zobrazit na:

Kvalitních serverů se zimním zpravodajstvím v Česku mnoho není

Lyžařská střediska už dokončují přípravu na nadcházející sezónu. Zkušebně pouští sněžná děla, které zatím chrlí především vodu. Okurková sezóna pomale končí. Zima je tu co nevidět.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi meteorologů prozatím také vypadají slibně. Sněhu má být dostatek. Lyžaři mohou jásat, nadcházející sezóna bude skvělá. Jak ale vybrat to spráné lyžařské středisko? V České republice je jich téměř 300.

Pokud se rozhodnete na posledních chvíli, že vyrazíte do hor, je dobré zjistit, ve kterém středisku jsou sněhové podmínky nejlepší. Informací je všude poměrně dost, né všechny jsou ale stejně kvalitní. Veřejnoprávní televize se snaží o sněhových podmínkách informovat prostřednictvím pořadu Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. hodinu bedlivě sledujete televizní obrazovku, pak jen na malou chvíli odejdete a stane se to, že zrovna to Vaše středisko prošvihnete. V tomto pořadu se navíc objevují pouze ta největší střediska. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Rychlejší možností je Internet. Webů se zimním zpravodajstvím existuje mnoho. Ale pokud chcete kvalitní informace, připadnou v úvahu jen dva. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Bohužel je dosti nepřehledný a informuje pouze o největších a nejbohatších ski areálech. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Informací je na tomto webu také jednoznačně víc, jediné co bych vytknul je to, že mapky areálů jsou pouze přibližně u poloviny střediskek. Nevýhoda tohoto webu spočívá především v tom, že jej příliš lidí nezná.

Poslední možností je návštěva přímo oficiálních stránek areálů. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Aktuální teplotu, kameru a stav sněhu tam mnohdy hledáte i několik minut. Netýká se to samozřejmě všech, ale většina ski-areálů by měla svoje weby výrazně zjednodušit. A pokud chcete vidět úplnou katastrofu, navštivte web nějakého malého střediska, naprosto otřesná je téměř polovina z nich. Mnohdy není špatné vzít telefon a do střediska si přímo zavolat, ochota personálu však mnohdy vázne. Doufám, že Vám můj článek pomohl a pomůže najít takový areál, který splní Vaše očekávání.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Sobota 3.12.

°C
°C
Neděle
4.12.2022

°C
°C
Pondělí
5.12.2022

°C
°C
Úterý
6.12.2022

°C
°C